Wykłady otwarte Profesora Koletzko – czwartek 16/10/2014

Klinika Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych UMP zaprasza na wykłady prof. Bertholda Koletzko – świetnego pediatry i wybitnego naukowca, laureata wielu nagród, koordynatora wielu międzynarodowych projektów badawczych, członka komitetów redakcyjnych międzynarodowych czasopism naukowych, autora kilkuset publikacji naukowych, a także prezesa Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.

Polyunsaturated fatty acids and health outcomes: diet or genes?
Wzrasta liczba dowodów na to, że suplementacja diety wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi może okazać się przydatna w zapobieganiu chorobom serca i naczyń, nowotworzeniu, procesom autoimmunologicznym, a także wspomagać prawidłowy rozwój niemowląt. Jednak nie u każdej osoby i nie w każdym przypadku suplementacja przynosi taki sam skutek. Jakie są tego przyczyny i co oznacza to dla naszej praktyki? Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty prof. Bertholda Koletzko, który odbędzie się w sali wykładowej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, ul. Szpitalna 27/33 w czwartek 16 października, godz. 13:30-14:30.

Complementary feeding and child health
Właściwy czas wprowadzania posiłków uzupełniających do diety niemowląt i ich odpowiedni skład interesują nie tylko rodziców, ale także pediatrów i badaczy. Co współczesna nauka może powiedzieć o prawidłowym żywieniu uzupełniającym niemowląt i dlaczego pierwsze 1000 dni życia tak zasadniczo wpływa na przyszłe zdrowie człowieka? Zarówno na te, jak i na inne pytania odpowiedzi udzieli prof. Berthold Koletzko w wykładzie, który odbędzie się w sali wykładowej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, ul. Szpitalna 27/33 w czwartek 16 października, godz. 10:00-11:00.