Wykłady Prof. Karla-Heinza HERZIGA

Klinika Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych UMP serdecznie zaprasza wszystkich P.T. Pracowników oraz Studentów UMP na wykład otwarty pt. “Vitamin D – an essential hormone beyond bone health” oraz wykład dla Studentów pt. “Physical activity – the unused potential in health promotion”.

Wykłady wygłosi Prof. dr hab. KARL-HEINZ HERZIG z Uniwersytetu Medycznego w Oulu, który posiada status Profesora Wizytującego naszej Uczelni.Herzig_KH_m

Prof. dr hab. KARL-HEINZ HERZIG jest wybitnym naukowcem, laureatem wielu nagród, członkiem komitetów i towarzystw naukowych oraz komitetów redakcyjnych wielu międzynarodowych czasopism naukowych, autorem kilkuset publikacji, koordynatorem wielu projektów badawczych. Główne zainteresowania i tematyka badawcza prof. dr. hab. Karla-Heinza Herziga dotyczą patofizjologii ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki, immunologii układu pokarmowego, peptydów przewodu pokarmowego, jelitowego układu nerwowego, otyłości, cukrzycy i zespołu metabolicznego.

Wykłady odbędą się w sali wykładowej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, ul. Szpitalna 27/33.

1. wykład otwarty: 11.12.2014 r. (czwartek) godz. 13:30-14:30
2. wykład dla Studentów: 12.12.2014 r. (piątek) godz. 10:00-11:00